Dożynkowy Turniej Sołectw Gminy Pułtusk - Lipa 2017

W niedzielę 3 września br. w ramach Dożynek Gminy Pułtusk, których tegorocznym gospodarzem było sołectwo Lipa,  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził dożynkowy turniej sołectw.

Tym razem w turniejowe szranki stanęły reprezentacje pięciu sołectw. Przedstawiciele poszczególnych wsi zmierzyli się w pięciu  konkurencjach, które wymagały nie tylko siły, ale również umiejętności pracy w zespole i zręczności. Sołectwa rywalizowały w wyścigu w workach, rzucie filcakiem na odległość, zbieraniu ziemniaków na czas, sztafecie z wodą oraz najbardziej widowiskowej konkurencji  - toczeniu balota ze słomy. Każdej drużynie kibicowali mieszkańcy ich sołectw. Po emocjonującej walce turniejową rywalizację wygrało sołectwo Lipniki Nowe. Zwycięzcy zgromadzili łącznie 19 punktów. Drugie miejsce z liczbą 16 punktów zajęły ex aequo drużyny z Przemiarowa i Grabówca. Z kolei trzecie miejsce wywalczyło sołectwo Lipa (13 punktów). Tuż za podium uplasowała się drużyna z Głodowa (10 punktów). Wszystkie sołectwa uczestniczące w turnieju otrzymały z rąk Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe. Właściciel Wiatraka w Bobach ufundował  dla zwycięzców tegorocznego turnieju specjalną nagrodę niespodziankę.  Drużyna z Lipnik Nowych została obdarowana ….kozą. W imieniu Fundatora nagrodę przekazała sołtys Lipy pani Magdalena Kubecka.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim drużynom biorącym udział w Turnieju Sołectw Gminy Pułtusk.