Dożynkowy Turniej Sołectw Gminy Pułtusk - Lipa 2017

W niedzielę 3 września br. w ramach Dożynek Gminy Pułtusk, których tegorocznym gospodarzem było sołectwo Lipa,  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził dożynkowy turniej sołectw.

Tym razem w turniejowe szranki stanęły reprezentacje pięciu sołectw. Przedstawiciele poszczególnych wsi zmierzyli się w pięciu  konkurencjach, które wymagały nie tylko siły, ale również umiejętności pracy w zespole i zręczności. Sołectwa rywalizowały w wyścigu w workach, rzucie filcakiem na odległość, zbieraniu ziemniaków na czas, sztafecie z wodą oraz najbardziej widowiskowej konkurencji  - toczeniu balota ze słomy. Każdej drużynie kibicowali mieszkańcy ich sołectw. Po emocjonującej walce turniejową rywalizację wygrało sołectwo Lipniki Nowe. Zwycięzcy zgromadzili łącznie 19 punktów. Drugie miejsce z liczbą 16 punktów zajęły ex aequo drużyny z Przemiarowa i Grabówca. Z kolei trzecie miejsce wywalczyło sołectwo Lipa (13 punktów). Tuż za podium uplasowała się drużyna z Głodowa (10 punktów). Wszystkie sołectwa uczestniczące w turnieju otrzymały z rąk Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe. Właściciel Wiatraka w Bobach ufundował  dla zwycięzców tegorocznego turnieju specjalną nagrodę niespodziankę.  Drużyna z Lipnik Nowych została obdarowana ….kozą. W imieniu Fundatora nagrodę przekazała sołtys Lipy pani Magdalena Kubecka.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim drużynom biorącym udział w Turnieju Sołectw Gminy Pułtusk.

MOSiR


 

PŁYWALNIA

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA >>

lokalizacja

ul. St. Śniegockiego 3

biuro - tel. 23 692 81 29

kasy - tel. 23 692 53 65

plywalnia@mosir-pultusk.eu

GODZINY PRACY PŁYWALNI >>

GODZINY OTWARCIA SAUNY >>

REGULAMIN >>

CENNIK >>

SZKOŁY PŁYWANIA >>

TYGODNIOWY HARMONOGRAM REZERWACJI TORÓW PŁYWALNI >>

KOMUNIKAT O STANIE JAKOŚCI WODY

Pływalnia MOSiR informuje, że na podstawie aktualnych badań wody basenowej wykonanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie, woda we wszystkich nieckach na Pływalni w Pułtusku jest przydatna do kąpieli. SPRAWOZDANIE Z BADAŃ WODY NA PŁYWALNI  >>


HONORUJEMY KARTY:

KORTY TENISOWE MOSiR

KORTY NA

STADIONIE  MIEJSKIM

ZAPRASZAMY >>

Rezerwacje kortów przyjmuje p. Mariusz Kalinowski pod numerem telefonu 883 905 359


REGULAMIN KORTÓW >>


Terminarz meczów Nadnarwianki

Terminy meczów seniorów Nadnarwianki w rundzie wiosennej w sezonie 2017/18, które zostaną rozegrane na stadionie miejskim w Pułtusku.