10.09.2017 - I Otwarte Mistrzostwa Pułtuska w Tenisie Stołowym

Zakończyły się I Otwarte Mistrzostwa Pułtuska w tenisie stołowym, które odbyły się w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.

W najbardziej prestiżowej kategorii OPEN, wśród mężczyzn Mistrzem Pułtuska został zawodnik III-ligowego zespołu Tęcza Budki Piaseckie – Mateusz Selerski. Najlepszy z Pułtuszczan, Adam Kłosiński – czwarty w tej kategorii. Mistrzynią Pułtuska w kategorii OPEN została Pułtuszczanka Renata Szulecka, która stoczyła zacięty pojedynek o Mistrzostwo Pułtuska z Alicją Ołub-Walasek (która wygrała m.in: turniej Top 12 w Piasecznie oraz zdobyła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Amatorów w Częstochowie).

Bardzo ciężki turniej. W ciągu jednego dnia trzeba było rozegrać nawet kilkanaście meczy przy stole pingpongowym. Wymaga to dobrego przygotowania fizycznego i doskonałej koncentracji. Widzowie mogli zobaczyć wiele akcji dynamicznych i długiej wymiany piłek, po których ręce same składały się do oklasków. Bardzo solidny poziom zawodów.

Na Mistrzostwa Pułtuska przyjechali zawodnicy z takich m.in. miast jak: Lublin, Warszawa, Przasnysz, Ostrołęka, Rzekuń, Ciechanów, Maków Mazowiecki, Sochaczew. Do turnieju OPEN zgłosiło się ponad 30 tenisistów.
Zawodnicy podkreślali bardzo dobrą organizację zawodów i pracę biura, a więc panów: Zbigniewa Chodkowskiego, Włodzimierza Foltyna i Konrada Kłosińskiego.

Pomysłodawcami i organizatorami zawodów byli: Zbigniew Chodkowski, Jacek Falęcki i Konrad Kłosiński. Współorganizatorem – MOSiR Pułtusk.

Nagrody wręczali w imieniu Burmistrza Miasta Pułtusk – Piotr Karkowski – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. W imieniu ministra Henryka Kowalczyka – Bartosz Nieścior, doradca ministra oraz organizatorzy.

Sponsorami zawodów byli m.in: radny Mariusz Osica, radny Ryszard Rutkowski, POLBRAM, P.H.U, Kazimierz Pruszkowski, Firma „Eko-Drzew” Adama Kłosińskiego, Firma „Polmlek” pana Andrzeja Grabowskiego, Stowarzyszenie „Nasz Powiat-Nasza Gmina” pod przewodnictwem Jakuba Goryszewskiego.
Organizatorzy chcą, aby turniej stał się cyklicznym wydarzeniem sportowym w naszym mieście. Zapewne więcej będzie kategorii wiekowych.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Kat. dziewczęta do lat 13
1: Orłowska Patrycja
2: Szymczak Weronika
3: Garłowicz Amelia

Kat. chłopcy do lat 13
1: Kłosiński Filip
2: Buraczewski Dominik
3: Krawczyk Bartosz

Kat. do lat 40

1: Kłosiński Adam
2: Wykowski Daniel
3: Salamon Marcin

Kat. powyżej 40 lat
1: Truszewski Bartłomiej
2: Pożarowszczyk Hubert
3: Żochowski Stefan

Kat. Kobiety OPEN
1: Szulecka Renata
2: Ołub- Walasek Alicja
3: Orłowska Patrycja

Kat. Mężczyzn OPEN
1: Selerski Mateusz (Tęcza Budki Piaseckie)
2: Markowski Michał (Ursus Warszawa)
3: Kowalczyk Mariusz (Rzekuń)
4: Kłosiński Adam (Pułtusk)

tekst i zdjęcia: Andrzej Łach

źródło: Pułtuski Obserwator (pultuskiobserwator.pl)


 

PŁYWALNIA

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA >>

lokalizacja

ul. St. Śniegockiego 3

biuro - tel. 23 692 81 29

kasy - tel. 23 692 53 65

plywalnia@mosir-pultusk.eu

GODZINY PRACY PŁYWALNI >>

GODZINY OTWARCIA SAUNY >>

REGULAMIN >>

CENNIK >>

SZKOŁY PŁYWANIA >>

TYGODNIOWY HARMONOGRAM REZERWACJI TORÓW PŁYWALNI >>

KOMUNIKAT O STANIE JAKOŚCI WODY

Pływalnia MOSiR informuje, że na podstawie aktualnych badań wody basenowej wykonanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie, woda we wszystkich nieckach na Pływalni w Pułtusku jest przydatna do kąpieli. SPRAWOZDANIE Z BADAŃ WODY NA PŁYWALNI  >>


HONORUJEMY KARTY:

KORTY TENISOWE MOSiR

KORTY NA

STADIONIE  MIEJSKIM

ZAPRASZAMY >>

Rezerwacje kortów przyjmuje p. Mariusz Kalinowski pod numerem telefonu 883 905 359


REGULAMIN KORTÓW >>


Terminarz meczów Nadnarwianki

Terminy meczów seniorów Nadnarwianki w rundzie wiosennej w sezonie 2017/18, które zostaną rozegrane na stadionie miejskim w Pułtusku.