Rajd rowerowy z MOSiR-em po Puszczy Białej

W niedzielę 20 maja odbył się XII Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku.

Cykliści z Pułtuska i okolic przy pięknej pogodzie pojechali na trasę przez następujące miejscowości: Ponikiew – Tocznabiel – Zambski Kościelne – Obryte – Wielgolas – Bartodzieje i powrócili do Pułtuska. Zgodnie z założeniem i charakterem, podczas rajdu uczestnicy mogli dowiedzieć się o historii regionu – mieszkańcach Puszczy Białej, osadnictwie i o ich dziejach. Po dotarciu do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Małgorzaty i Rafała Jackowskich w Obrytem na rajdowiczów czekało sporo atrakcji. Przemili gospodarze przygotowali małe co nieco dla pokrzepienia sił. Cykliści mogli również zobaczyć konie w stadninie i podziwiać umiejętności jeździeckie Pani Aleksandry (córki gospodarzy) instruktorki jazdy konnej i opiekunki koni w stadninie. Pokaz ujeżdżenia był atrakcją zarówno dla dzieci jak i osób starszych. Zapowiadany na starcie quiz wiedzy o tym co usłyszą i zobaczą uczestnicy podczas rajdu zaczął się od pytań: W którym roku założono ponownie wieś Tocznabiel i skąd byli osadnicy? W którym roku powstało Nadleśnictwo Pułtusk? Czy Zambski Kościelne były miastem i w jakich latach? Ilu żołnierzy 5. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego „Zuchowaci” z Wilna  poległo w dniach 6 i 7 września 1939 r. i czy są pochowani na cmentarzu parafialnym w Zambskach? Na te i inne pytania chętnie i prawidłowo odpowiadali starsi i dzieci. Wszyscy otrzymali upominki od autora pytań. Na zakończenie, w drodze powrotnej uczestnicy rajdu obejrzeli Dąb Papieski, który rośnie przy budynku Nadleśnictwa Pułtusk. Celem naszej wyprawy rowerowej było promowanie aktywnego wypoczynku oraz walorów turystycznych i przyrodniczych okolic Pułtuska, propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym.
Organizator rajdu składa  podziękowania Panom ze Straży Miejskiej za udział w zabezpieczaniu rajdu.

 

MOSiR
Janusz Pawlak


 

PŁYWALNIA

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA >>

lokalizacja

ul. St. Śniegockiego 3

biuro - tel. 23 692 81 29

kasy - tel. 23 692 53 65

plywalnia@mosir-pultusk.eu


GODZINY PRACY PŁYWALNI >>

GODZINY OTWARCIA SAUNY >>

REGULAMIN >>

CENNIK >>

WYKAZ SZKÓŁ NAUKI PŁYWANIA >>

TYGODNIOWY HARMONOGRAM REZERWACJI TORÓW PŁYWALNI >>

KOMUNIKAT O STANIE JAKOŚCI WODY

Pływalnia MOSiR informuje, że na podstawie aktualnych badań wody basenowej wykonanych przez firmę Jars Sp. z.o.o.  z siedzibą w Łajskach k/Legionowa przy ul. Kościelnej 2A, woda we wszystkich nieckach na Pływalni w Pułtusku jest przydatna do kąpieli. SPRAWOZDANIE Z BADAŃ WODY NA PŁYWALNI  >>HONORUJEMY KARTY:P  A  L  S

zobacz: RANKINGI - STATYSTKIKORTY TENISOWE MOSiR

 

KORTY NA

STADIONIE  MIEJSKIM

ZAPRASZAMY >>


REGULAMIN KORTÓW >>

Rezerwacje przyjmuje

p. Mariusz Kalinowski

pod numerem tel.

883 905 359