XIII Sportowa Olimpiada Pułtuskich Przedszkolaków

W środę 6 czerwca 2018r. na stadionie MOSiR odbyła się XIII Sportowa Olimpiada Pułtuskich Przedszkolaków pod hasłem „Sport na wesoło” zorganizowana przez Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi Przedszkole Miejskie nr 3 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Do sportowej rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące 8 przedszkoli:
•    Przedszkole Miejskie nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi - dwie drużyny
•    Przedszkole Miejskie nr 5
•    Przedszkole Miejskie nr 3
•    Niepubliczne Przedszkole „Urwis”
•    Niepubliczne Przedszkole „Malinowe Przedszkole”,
•    Niepubliczne Przedszkole „Miniland”
•    Niepubliczne Katolickie Przedszkole „Faustynka’
Przed zawodami został ustalony regulamin. Z każdego przedszkola startowało 6 zawodników z najstarszych grup przedszkolnych. Zmagania sportowe odbywały się w 5 konkurencjach punktowanych. Dodatkową konkurencją był bieg sprinterski o statuetkę Dyrektora MOSiR dla najlepszego sprintera i najlepszej sprinterki.
To wspaniała forma zachęty dzieci do aktywności ruchowej i kształtowanie pozytywnych cech charakteru takich jak wiara we własne siły, odwaga, śmiałość, uczciwość. Ideą spotkania są doświadczenia, emocje, jakie można wynieść z tak szerokiej lekcji sportu i społecznych zachowań.   Celem organizacji Olimpiady jest również stworzenie dzieciom sytuacji do osiągnięcia sukcesu. Umiejętności sportowe i poczucie wygranej są bodźcem do wzmocnienia mocnych stron dzieci. Z tego powodu ważna jest wspólna wygrana i poczucie zwycięstwa.
Podczas wszystkich konkurencji kibice wspaniale dopingowali sportowcom i dodawali pozytywnego klimatu Olimpiadzie. Każda z drużyn dzielnie walczyła, wszystkie dzieci były w pełni zaangażowane w zawody, a szanse wyrównane.
Rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami:
I miejsce Niepubliczne Przedszkole „Miniland”,
II miejsce Niepubliczne Przedszkole „Malinowe Przedszkole”,
III miejsce Przedszkole Miejskie nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.

Najlepszą sprinterką w biegu na dystansie 50 m okazała się Wiktoria Zygmuntowicz z Przedszkola Miejskiego nr 3, a najlepszym sprinterem  Igor Roze z Malinowego Przedszkola.
Po zakończeniu konkurencji sportowych wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, placówki - okolicznościowe puchary i dyplomy, które wręczyli Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Andrzej Popowicz, Prezes Powiatowego Oddziału ZNP Maria Korbal, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi Przedszkole Miejskie nr 3 Halina Grzesiak. Głównym sędzią był pan Janusz Pawlak, prowadzącym Pani Bożena Skłucka.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich opiekunów poszczególnych drużyn, sędziów, nauczycieli przygotowujących oprawę artystyczną. Do zobaczenia za rok na naszej olimpiadzie, której organizatorem będzie Niepubliczne Przedszkole „Urwis”.

tekst: Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi Miejskie Przedszkole nr 3

zdjęcia: Janusz Pawlak


 

PŁYWALNIA

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA >>

lokalizacja

ul. St. Śniegockiego 3

biuro - tel. 23 692 81 29

kasy - tel. 23 692 53 65

plywalnia@mosir-pultusk.eu


GODZINY PRACY PŁYWALNI >>

GODZINY OTWARCIA SAUNY >>

REGULAMIN >>

CENNIK >>

WYKAZ SZKÓŁ NAUKI PŁYWANIA >>

TYGODNIOWY HARMONOGRAM REZERWACJI TORÓW PŁYWALNI >>

KOMUNIKAT O STANIE JAKOŚCI WODY

Pływalnia MOSiR informuje, że na podstawie aktualnych badań wody basenowej wykonanych przez firmę Jars Sp. z.o.o.  z siedzibą w Łajskach k/Legionowa przy ul. Kościelnej 2A, woda we wszystkich nieckach na Pływalni w Pułtusku jest przydatna do kąpieli. SPRAWOZDANIE Z BADAŃ WODY NA PŁYWALNI  >>HONORUJEMY KARTY:P  A  L  S

zobacz: RANKINGI - STATYSTKIKORTY TENISOWE MOSiR

 

KORTY NA

STADIONIE  MIEJSKIM

ZAPRASZAMY >>


REGULAMIN KORTÓW >>

Rezerwacje przyjmuje

p. Mariusz Kalinowski

pod numerem tel.

883 905 359