Zakończyliśmy I rundę w PALS

Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim uczestnikom rozgrywek PALS i sympatykom siatkówki życzą Andrzej Krawczyński, Tomasz Kowalski, Mateusz Macioszczyk i Janusz Pawlak.

W niedzielę 16 grudnia w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pułtusku została rozegrana trzecia kolejka Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej w sezonie 2018/19. W przedświątecznym nastroju rozegrano cztery mecze z dwóch grup A i B.

W pierwszym meczu tego dnia COMPETERRA zmierzyła się z drużyną DREAM TEAM, obie można by rzec z Wyszkowa. Po bardzo ciekawym siatkarsko i emocjonującym spotkaniu widniał rezultat 2-0, a w setach uwaga! 31-29 i 25-16 dla COMPETERRY. Nikt chyba nie spodziewał się tak dobrej postawy drużyny zwycięskiej.

W drugim meczu zagrały Grzmoty z Wyszkowa i RDLP Leśnicy. Bardzo ważny pojedynek, decydujący, która z drużyn awansuje do grupy mistrzowskiej. Mecz przebiegł dość jednostronnie, pod dyktando drużyny z Wyszkowa. Problem kadrowy leśników w tym meczu było aż nadto widać. Szkoda, bo mógł być awans. Grzmoty zwyciężyły 2-0 i w setach do 25-21 i 25-19. Drużyna z Wyszkowa po raz kolejny udowodniła, że potrafi się zmobilizować i ważne pojedynki zwyciężać.

W trzecim pojedynku tego popołudnia  karniewiacy z X-Volley skonfrontowali się na boisku z drużyną GOLĄDKOWO. Po tie-breaku wygrał X-Volley Karniewo 2-1, w setach do 25-18, 25-27 i 12. Dla byłego mistrza ligi z sezonu 2015/16 te rozgrywki idą jak po grudzie, bo to ich trzeci pojedynek zakończony rezultatem 2-1. Tego wieczoru było to najlepsze spotkanie siatkarskie. Piękna walka i emocje. Drużynę GOLĄDKOWO chwaliłem za poprzednie spotkania, ale ten zespół jak widać gra coraz lepiej. Z teamu należy wyróżnić Dariusza Kluska, który dobrymi atakami, a w szczególności zagrywką zdobył wiele punktów i prowadzi w statystyce na najlepszego zagrywającego.

Ostatni, czwarty pojedynek pomiędzy drużynami Wczorajsi Pułtusk i PUŁTUSK przebiegł jednostronnie. To zawodnicy z zespołu PUŁTUSK mieli od początku do końca pojedynek pod kontrolą, wygrywając 2-0 w setach 25-17 i 25-14. Jest to drużyna, która w trzech meczach zgromadziła komplet punktów 9 i  nie straciła nawet jednego seta. Brawo!

Wyniki spotkań grupy A: COMPETERRA Wyszków – DREAM TEAM  2-0 (29, 16),

X-Volley Karniewo – GOLĄDKOWO  2-1 (18, - 25, 12)

Wyniki spotkań grupy B: Grzmoty Wyszków - RDLP Leśnicy  2-0 (21, 19)

Wczorajsi Pułtusk – PUŁTUSK  0-2 ( 17, 14)

Zachęcam wszystkich sympatyków siatkówki do śledzenia statystyki-rankingu indywidualnego: sumy ataków, bloków, zagrywek i przyjęć, prowadzonego przez Mateusza Macioszczyka z Wyszkowa. Statystyki znajdują się na stronie systemu rozgrywkisportowe.pl/pals.