Drużyna PUŁTUSK Mistrzem XIV edycji PALS !

To już jest koniec PALS-u.  Tak, bo w niedzielę 27 stycznia została rozegrana ostatnia kolejka Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej w sezonie 2018/19.

Hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku była naszą areną sportową przez rundy pierwszą i drugą, w których w sumie rozegrano 24 mecze. Za co składamy serdeczne podziękowania pani Annie Kamińskiej dyrektorowi PSP i jej pracownikom.

W ostatniej, trzeciej kolejce ważyły się losy wszystkich drużyn występujących w naszych rozgrywkach PALS.

Wyniki spotkań grupy B: DREAM TEAM–GOLĄDKOWO 2-1 (-20, 19, 14) / RDLP Leśnicy–Wczorajsi Pułtusk 2-1 (-20, 20, 12).

Bardzo fajne, wyrównane granie, które na pewno dało dużo satysfakcji siatkarzom jak i ich kibicom. To był dobry początek siatkarskiej niedzieli, który zapowiadał duże emocje na zakończenie.

Wyniki spotkań grupy A: COMPETERRAGRZMOTY  2-0 (25, 23) / X-Volley Karniewo PUŁTUSK 0-2 (21, 21).

Pierwszy pojedynek ciekawy i ekscytujący, bo pomiędzy dwiema drużynami z Wyszkowa - o trzecie miejsce. Pierwszy set  był bardzo wyrównany i zacięty. Skończył się grą na przewagi 25-27 dla COMPETERRY. Niestety, dla dobrze grającej drużyny GRZMOTÓW w drugim secie obraz pojedynku również nie uległ zmianie i nowicjusz w naszych rozgrywkach zwyciężył. Gratulacje dla obu drużyn !

Ostatni pojedynek drużyn z grupy A walczących o pierwsze miejsce zgromadził liczną grupę kibiców i siatkarzy oczekujących na podsumowanie i zakończenie PALS-u. Pojedynek niesamowity pod względem emocji. W obu drużynach podczas gry na zmianę mieszały się uczucia od euforii do smutku. Od pierwszej piłki do ostatniej była to siatkarska uczta. Słowa  i tak nie oddadzą tego, co się działo  na boisku. Warto być wtedy na widowni. Drużyna z Pułtuska wygrała w dwóch setach. Ubiegłoroczny v-ce mistrz PALS-u X-Volley Karniewo, mimo bardzo dobrej gry w całych rozgrywkach, nie zdołał pokonać siatkarzy z Pułtuska. Wielkie Gratulacje dla zawodników drużyny PUŁTUSK i wielkie brawa dla ekipy z Karniewa.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Piotr Niedbała, Tomasz Kowalski, Arkadiusz Tur, Daniel Pawlikowski, Kamil Zaręba, Krystian Mroczkowski, Krzysztof Golba, Mariusz Morawski, Przemek Kowalski i Konrad Mroziewicz.

Końcowa klasyfikacja: VIII miejsce – Wczorajsi Pułtusk, VII – GOLĄDKOWO, VI – RDLP Leśnicy, V – DREAM TEAM, IV – GRZMOTY z Wyszkowa,   III – COMPETERRA, II – X-Volley Karniewo i pierwsze miejsce Mistrz PALS – PUŁTUSK.

Nowością w tym sezonie było prowadzenie statystyki-rankingu indywidualnego sumy ataków, bloków, zagrywek i przyjęć. Oto wyniki końcowe: Najlepszy Blokujący – Daniel Wiśniewski z drużyny GRZMOTY, Najlepiej Zagrywający – Dariusz Klusek z drużyny GOLĄDKOWO, Najlepiej Przyjmujący – Tomasz Kowalski z drużyny PUŁTUSK, Najlepiej Atakujący – Michał Mielcarz z drużyny COMPETERRA i MVP rozgrywek PALS (suma rankingu) – Michał Berbeć z drużyny COMPETERRA. Za przygotowanie i prowadzenie statystyk na potrzeby PALS wielkie podziękowania składam panu Mateuszowi Macioszczykowi z Wyszkowa.

Pragnę podziękować i pogratulować wszystkim drużynom biorącym udział w rozgrywkach PALS. Za wielką dyscyplinę i zaangażowanie zawodników i ich kibiców.

Przed zakończeniem rozgrywek przeprowadzono sportową zabawę polegającą na zagraniu najszybszej zagrywki (mierzonej za pomocą specjalistycznego sprzętu) i na celność zagrywki. W konkurencji na celność wygrał Piotr Niedbała, a na największą szybkość Tomasz Kowalski.

Na zakończenie z rąk pana Wojciecha Gregorczyka Burmistrza Miasta Pułtusk, panów Mateusza Miłoszewskiego dyrektora MOSiR, sędziów siatkarskich PALS-u Andrzeja Krawczyńskiego i Tomasza Kowalskiego drużyny otrzymały medale, puchary, statuetki (wyróżnienia indywidualne). Ponadto najlepsza drużyna rozgrywek otrzymała nagrodę w postaci kompletu koszulek ufundowanych przez MOSiR i pana Marcina Czubkowskiego właściciela sklepu ANZO SPORT. Medalem została również wyróżniona pani Ewelina Nowosielska z drużyny X-Volley Karniewo jako najbardziej zaangażowany kibic w PALS (była prawie na wszystkich meczach).

Dziękuję panom Andrzejowi Krawczyńskiemu i Tomaszowi Kowalskiemu za sędziowanie i pomoc przy organizacji naszych rozgrywek.

MOSiR

Janusz Pawlak


 

PŁYWALNIA

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA >>

lokalizacja

ul. St. Śniegockiego 3

biuro - tel. 23 692 81 29

kasy - tel. 23 692 53 65

plywalnia@mosir-pultusk.eu


GODZINY PRACY PŁYWALNI >>

GODZINY OTWARCIA SAUNY >>

REGULAMIN >>

CENNIK >>

WYKAZ SZKÓŁ NAUKI PŁYWANIA >>

TYGODNIOWY HARMONOGRAM REZERWACJI TORÓW PŁYWALNI >>

KOMUNIKAT O STANIE JAKOŚCI WODY

Pływalnia MOSiR informuje, że na podstawie aktualnych badań wody basenowej wykonanych przez firmę Jars Sp. z.o.o.  z siedzibą w Łajskach k/Legionowa przy ul. Kościelnej 2A, woda we wszystkich nieckach na Pływalni w Pułtusku jest przydatna do kąpieli. SPRAWOZDANIE Z BADAŃ WODY NA PŁYWALNI  >>HONORUJEMY KARTY:P  A  L  S

zobacz: RANKINGI - STATYSTKIKORTY TENISOWE MOSiR

 

KORTY NA

STADIONIE  MIEJSKIM

ZAPRASZAMY >>


REGULAMIN KORTÓW >>

Rezerwacje przyjmuje

p. Mariusz Kalinowski

pod numerem tel.

883 905 359